Szwedzkie powieści dla każdego

Czy szwedzkie książki są dobre? Oczywiście, że tak. Możemy nie mamy do czynienia z wieloma znanymi autorami szwedzkimi, ale jest kilka takich czołowych nazwisk. W tym chociażby Camilla Lackberg, która już od kilku dobrych lat cieszy się wielką popularnością wśród czytelników. Każda z jej książek to murowany hit. Na pewno będzie tak w przypadku książki pt. “Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości. Opowiadania” (https://www.taniaksiazka.pl/idziesz-do-wiezienia-kobiety-bez-litosci-opowiadania-camilla-laeckberg-p-1544679.html). Chociaż nie jest to jej jedyna książka, która zasługuje na uwagę.

“Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości. Opowiadania”

Jak zachowują się kobiety w przypadku zagrożenia? “Kobiety bez litości” to opowiadanie o kilku kobietach, które muszą poradzić sobie z tym, co je spotkało. Victoria myślała, że w nowym kraju spotka miłość swojego życia. Specjalnie dlatego porzuciła rodzinną Rosję. Nowe miejsce, nowe perspektywy. Tylko, że jej nowy mąż wcale nie okazał się księciem na białym koniu. Brigitte nie chodzi do lekarza. Boi się, że ten wykryje, iż mąż ją regularnie bije. Na ciele ma pełno “dowodów” na ten fakt. Ingrid zrezygnowała z dobrze zapowiadającej się kariery na rzecz męża. Teraz okazuje się, że ten ją zdradzał. Jak kobiety zareagują na to, co wydarzyło się w ich życiu? O czym opowiadania opowiadanie pt.”Idziesz do więzienia”? Czas poznać nową książkę Lackberg.

“Fabrykantka aniołków”

W 1974 z Valö, małej wyspy w pobliżu Fjällbacki, znika pewna rodzina. Nie ma nikogo. W domu została tylko malutka córeczka o imieniu Ebba. Przez wiele lat tajemnica nie została rozwiązana. Po wielu latach, Ebba powraca na wyspę razem z mężem, aby otrząsnąć się po śmierci swojego synka. Kobieta postanawia wyremontować stary ośrodek kolonijny, który należał kiedyś do jej rodziny. Już na samym wstępie małżonkowie omal nie giną w pożarze, a to tylko pierwsza z wielu przykrych niespodzianek, jakie ma dla Ebby i jej męża, los. Do akcji będzie musiał wkroczyć Patrik Hedström, który będzie miał do wyjaśnienia nie lada zagadkę z przeszłości.